Nosaukums orģinālvalodā: The Self-Directed Search (SDS)/ Holland Carrier Codes/ Holland
Occupation Codes Test.
Metodes tips: personības aptauja, interešu tests.
Izstrādāšanas gads: 1971 (pārstrādāts vēl 3 reizes- 1977, 1985, 1994).
Pielietojuma joma: izglītības un profesionālās karjeras jautājumu risināšanai.
Vecuma ierobežojumi: netiek norādīti, bet var sākt izmantot pusaudžiem, kad viņi sāk izprast lietoto vārdu nozīmes.
Izpildes laiks: nav limitēts, parasti 30-60 min.

Palīglīdzeklis, lai noteiktu piemērotāko virzienu, kurā mācīties pēc 9. klases. Tajā ietverti pieci populārākie virzieni – dabaszinību, inženierzinātņu, valodu un sociālo zinību, matemātikas un IT, mākslas un dizaina. Tests veidots, balstoties uz profesionālās darbības virzības noteikšanu, darba vidi un interesēm.

Instrukcija testa izpildei pieejams ŠEIT

The National Careers Service.
Sadaļas “Explore Careers” un “Skills Assesment”.
Karjeras serviss Lielbritānijā (testi un profesiju saraksti/apraksti).

 

Izpildi testus un noskaidro savas intereses, spējas un vērtības. Testus var pildīt pēc izvēles, jebkurā secībā. Iegūtos rezultātus var lejuplādēt un izdrukāt.

Šis tests iedod 10 TOP pasaules profesijas, kas var nebūt Latvijas profesijas klasifikatorā. Jauniešiem patīk pētīt un saprast – ko šīs profesijas ietver un par ko ir vai nav piešķirtas zvaigznītes tieši tai profesijai, kas izriet no viņa atbildēm!

 

 

NVA profesionālās piemērotības un interešu testi jauniešiem.

Vidzemes augstskola aicina Tevi aizpildīt karjeras testu! karjerastests.lv

Karjeras testa pamatā ir Dž. Hollanda radītā profesijas izvēles teorija. Tā balstās uz pieņēmumu, ka ikkatrs no mums savu karjeru izvēlas pēc viena principa – iespējas pilnveidot savu personību un prasmes, kā arī pašapliecināties un sekot savām interesēm.

Pētījumi rāda, ka mūsdienās cilvēki savu specialitāti maina pat trīs reizes mūžā, turklāt ik gadu rodas arvien jaunas profesijas un karjeras iespējas. Karjeras tests ir lielisks instruments, lai ātri uztvertu šī brīža vēlamo virzienu sevis pilnveidošanai, tādēļ nevilcinies to pildīt tagad un arī nākotnē, kad nojautīsi īsto mirkli pārmaiņām!