Par metodisko bibliotēku

Valmieras Attīstības aģentūra karjeras atbalstam ir izveidojusi metodisko bibliotēku. Tajā ir pieejami zemāk redzamie materiāli. Tos ir iespēja rezervēt ikdienas darbā Valmieras pilsētas un Valmieras novada pedagogiem – karjeras konsultantiem.
Saņemot īpašu piekļuves paroli Jums būs iespēja izmantot:
  • Grāmatas “52 Patiesības” Par tevi. Par mani. Par dzīvi., pasakas audio formātā un darba lapas.
  • Online kurss “Man, lūdzu, finansiāli veselu bērnu!”, pilns kursu ieraksts, kuru var lietot kā lekciju, nodarbību vecākiem, pedagogiem un skolēniem.
Par visiem, saistītiem ar metodisko bibliotēku materiāliem un rezervācijas  jautājumiem Jūs varat sazināties ar Innu Purmali, Valmieras Attīstības aģentūras karjeras un izglītības projektu vadītāju, rakstot vēstuli uz e-pastu: inna.purmale@valmiera.lv vai zvanot pa tālr.: +371 29459332.

Autores: J. Jerāne, K. Vilcāne.

Pasaku grāmata, kas māca dzīves gudrību. Mazajiem un pavisam lielajiem bērniem.

Par grāmatu

Dzīves skrējienā reizēm tik ļoti aizmirstam apstāties un padomāt par svarīgo, reizēm bērniem uz viņu neskaitāmajiem ‘kāpēc’ attraucam ar strupu ‘nezinu’ vai ‘izaugsi, tad sapratīsi’. Apstājies! Palasi! Pasakās atradīsi daudz tematu sarunām ar bērnu, vielu pārdomām ar sevi. Grāmata noderēs gan lasīšanai bērniem, gan pieaugušajiem, jo dzīves gudrības ir līdzās, kamēr vien mēs dzīvojam!

Laiki mainās, paaudzes mainās, laiks mainīties arī pasakām! Pietiks ticēt, ka visas pamātes ir ļaunas, slavēt nabadzību kā tikumu, gaidīt princi baltā zirgā, kas atrisinās visas problēmas un laimi piešķirt tikai muļķītim. Laiks mācīt bērnus un arī pašiem noticēt mūsdienu vērtībām, iespējām un izaugsmes domāšanai. 52 mūsdienu gudrības ietērptas 52 jautros un vienlaikus uz pārdomām rosinošos stāstos.

https://www.52pakapieni.lv/katalogs/item/52patiesibas/

Pasakas ir pieejams audioformātā, komplektā ar darba lapām.

Profesiju kārtis ir izzinošs un ilustratīvs metodisks līdzeklis, kas skolēniem un jauniešiem palīdz iepazīt profesiju daudzveidību, meklēt un apzināt sev piemērotāko profesionālo interešu jomu un interesējošās profesijas. Metode ir paredzēta karjeras konsultantiem, psihologiem, klašu audzinātājiem, sociālajiem pedagogiem darbam ar pamatskolas un vidusskolas skolēniem. Profesiju iepazīšanas nolūkā vienkāršotu metodikas variantu var izmantot arī pirmsskolas iestādēs.

„Tava Profesija” sastāv no 76 ilustrētām profesiju kārtīm, 5 jautājumu kārtīm, 8 kārtīm grupu diskusijām,  šķirošanas kartītēm, kā arī ieteikumiem kāršu lietošanā.

Metodes iegādāšanās iespējas: www.tavasmetodes.lv

Metodi izstrādāja: Dr. sc. admin. Agita Šmitiņa, karjeras konsultante, izaugsmes koučs. Mākslinieks – Imants Liepiņš.

Metode sastāv no 48 kārtīm, kurās ietverti soļi, ko nepieciešams spert, lai pārdomāti un mērķtiecīgi plānotu un izvēlētos savu turpmāko karjeru. Šķirojot kārtis un veidojot optimālus karjeras izvēles nosacījumus, tiek veicināts jauniešu savstarpējais dialogs par nākotnes izvēlēm, kā arī aktivizēts apzinātāks lēmumu pieņemšanas process. Karjeras izvēles modeli var papildināt ar uzrakstiem, krāsainiem attēliem vai asociatīvām kārtīm „Tava Pasaule”. Metode attīsta arī prasmi sadarboties un strādāt komandā.

Metodes iegādāšanās iespējas: www.tavasmetodes.lv

Metodi izstrādāja: Dr. sc. admin. Agita Šmitiņa, karjeras konsultante, izaugsmes koučs. Mākslinieks – Imants Liepiņš.

Metodē ietilpst trīs krāsainu kāršu komplekti, lai vienlaikus varētu darboties trīs skolēnu grupas, kā arī ieteikumi darba organizēšanai un plastilīns kāršu piestiprināšanai pie plakātiem.

Autores: Kristīne Vilcāne, Jolanta Jērāne

Metodes mājaslapa: www.52pakapieni.lv

Grāmatiņa domāta 5-10 gadus veciem bērniem un viņu sabiedrotajiem, tā jautrā un saprotamā valodā stāsta par šķietami sarežģītu tēmu – nauda. Divi brāļi – Naudiņš un Jautriņš dodas ceļojumā un vienkāršā veidā iepazīst sarežģīto finanšu pasauli. Vērtīga lasāmviela un praktiski darba uzdevumi.

Izdevējs: SIA Amber Puzzle, autore: Dr. Agita Šmitiņa.

Asociatīvās kārtis “Tava Pasaule” paredzēta profesionālai lietošanai profesionāļiem (pedagogiem, psihologiem, karjeras konsultantiem, koučiem, grupu treneriem, supervīzoriem u.c.), kuri strādā ar cilvēkiem, veicinot viņu personīgo un profesionālo izaugsmi! Asociatīvo kāršu izmantošana gan individuāli, gan grupās veicina komunikāciju un dialogu par dažādām, ar personības izaugsmi, saistītām lietām, empātiju un ieklausīšanos viens otrā, stāstu stāstīšanu. Metode projektīvā veidā ļauj ieraudzīt savus resursus un barjeras, veicina radošu problēmu risināšanu un attīsta iztēli.

Komplektā ietilpst 64 asociatīvās kārtis, kā arī ieteikumi kāršu lietošanā.

Kā man pietrūkst, lai sasniegtu savu mērķi un piepildītu vēlēšanos –

Ikvienam kādā brīdī rodas jautājums – vai mana vēlēšanās piepildīsies, vai es sasniegšu savu mērķi?

Šīs kartītes ļaus pievērst uzmanību tam, ko pamainīt sevī vai savā attieksmē, lai viss izdotos. Iedomājies savu vēlēšanos vai mērķi. Izvelc kartīti un izlasi, ko darīt vai kam pievērst vairāk uzmanības, lai Tavs sapnis piepildītos.
Apgalvojumi ir vienkārši un vienlaikus dziļi. Tie palīdzēs drosmīgāk ielūkoties sevī un, iespējams, rosinās izlēmīgāk rīkoties.

Autore: Inese Prisjolkova.

Metodiskais līdzeklis karjeras konsultēšanā „Padod tālāk” paredzētas pedagogiem un psihologiem izmantošanai klases audzināšanas un mācību priekšmetu stundās, karjeras konsultēšanā individuāli un grupās, kā arī lekcijās un nodarbībās „ledus laušanai”.

Metodes mājaslapa un iegādes lapa: www.tavasmetodes.lv 

Metodi izstrādāja: Mārtiņš Geida

Izstrādātāja kontakti: agita@tavasmetodes.lv

Sarunu aplis ir saskarsmes spēle, kas palīdzēs veidot pozitīvu atmosfēru bērnu kolektīvā, kā arī ģimenē. Tā palīdzēs iepazīties un atrast kopīgas intereses starp vienaudžiem un starp ikvienu spēlētāju, dos vielu sarunām un veidos pozitīvu, atvērtu un iekļaujošu vidi. Tā būs lielisks atbalsts kolektīvos iepazīstināšanai ar jaunpienācējem, labs palīgs laika aizpildīšanai.

Dalībnieku vecums – no brīža, kad bērns māk runāt un koncentrēties.  Dalībnieku skaits – no viens līdz 12. Ja izmantojiet spēli kolektīvos, kur dalībnieki nav savstarpēji pazīstami, iesakām spēlēt ar vārdu kartītēm, kuras spēles dalībnieki paši sagatavo.

Kā bērniem iemācīt prasmīgi rīkoties ar naudu. Praktiski uzdevumi, finanšu ekspertu padomi, daudz noderīgas informācijas un dzīves piemēri.

Finansiāli vesels cilvēks ir tāds, kuram jau bērnībā ielikts vajadzīgais domāšanas veids, kas vēlāk ir pamats saprātīgiem un veiksmīgiem finanšu lēmumiem. Rīkoties ar naudu bērniem jāmāca jau bērnībā, lai pirmās kļūdas un atziņas iegūtu ar mazām summām un nesāpīgi. Vēlāk tas būs garants veiksmīgiem finanšu lēmumiem. 

Metodes mājas lapa: www.smartedu.lv

Metodi izstrādāja: Apmācību vadītājas: Jolanta Jērāne, Kristīne Vilcāne.