TEMATISKĀS EKSKURSIJAS UN DARBNĪCAS

ATTĀLINĀTO EKSKURSIJU PIEDĀVĀJUMS KLASĒM

MEŽSAIMNECĪBAS NOZARE, VIDES IEPAZĪŠANA UN PĒTNICĪBA

SatursIzziņas taka. Veicot praktiskus uzdevumus, bērni iepazīst meža nozares profesijas. Katram skolēnam tiek izsniegta darba burtnīciņa, kurā ir veicamie uzdevumi. Skolēni mācās noteikt koka augstumu, vecumu, stādīšanas biežumu, atpazīst jauno kociņu kaitniekus, uzzina par koku sēklu iegūšanas procesu no čiekuriem un citus interesantus faktus.
Ekskursija piemērota6. klases skolēniem.
Atrašanās vietaVijciema pagasts, Valkas novads
Kontaktitālrunis – 26478620, e-pasts – vijciems@lvm.lv
SatursIkvienam, sākot no pirmskolu audzēkņiem un beidzot ar augstskolu studentiem un pedagogiem, ir iespēja doties Latvijas Valsts mežu takās un stiprināt jau iegūtās zināšanas, veicot praktiskus uzdevumus dabā.
Aktivitāte piemērotavisiem interesentiem, tematiskā programma tiek piemērota auditorijai.
Atrašanās vietaVijciema pagasts, Valkas novads
Kontaktitālrunis – 26478620, e-pasts – vijciems@lvm.lv

SPORTA, ATPŪTAS, IZKLAIDES UN MĀKSLAS NOZARE

Saturs

Ekskursija „Izzini, kas mīt VOC!” Saturā iekļauta informācija par karjeras iespējām sporta nozarē: 

 1. Kā izaugt par profesionālu sportistu?
 2. Ko darīt pēc sportista karjeras beigām?
 3. Iespēja iepazīt profesijas, kas saistītas ar sportu un aktīvu dzīvesveidu (komandas vai kluba menedžeris, treneris, sporta un aktīvās atpūtas pasākumu organizators, sporta organizācijas vadītājs, struktūrvienības vadītājs vai speciālists, fizioterapeits, sporta būves tehniskais direktors, ledus halles vadītājs, sabiedrisko attiecību vadītājs, mārketinga speciālists).

Ekskursija turpinās ar aktīvās atpūtas daļu (pēc izvēles):

 • Slidošanu.
 • Ūdens atpūtas zonas un peldbaseina apmeklējumu.
 • Sajūtu parka apmeklējumu, kur iespējams iziet kokos izveidotu taku.
Ekskursija piemērotavisām vecuma grupām.
Atrašanās vietaRīgas iela 91, Valmiera
Kontaktitālruņi – 29878192, 29110057, e-pasts – info@vocsports.lv, www.voc.lv
Saturs

Ekskursija pa teātri, tās laikā skolēni iepazīst teātrī strādājošo profesiju pārstāvjus – administrators, aktieris, režisors, izrādes vadītājs, scenogrāfs, butafors, gaismotājs, skaņu režisors, suflieris, kostīmu mākslinieks, šuvējs, grimētājs, frizieris, veļas mazgātājs, galdnieks un citi. Skolēniem ir iespēja redzēt šo profesiju pārstāvju darba ikdienu, vidi (foajē, skatuvi, telpu zem skatuves, grimētavu, frizētavu, rekvizītu telpu, veļas mazgātavu un citas telpas), kā arī darbā izmantojamos instrumentus. Ekskursijas laikā skolēnus iepazīstina ar karjeras izaugsmes iespējām teātrī, nepieciešamo izglītību, prasmēm un personiskajām īpašībām, lai strādātu šajās profesijās.

Ekskursija piemērota5.–12. klašu skolēniem.
Atrašanās vietaLāčplēša iela 4, Valmiera
Kontaktitālruņi – 64207334, 29141898, www.vdt.lv
Saturs

Iespēja gida pavadībā aplūkot Dailes teātra ēku – ieskatīties aizkulisēs, iepazīt teātra ikdienu un izrāžu sagatavošanas procesu.

Ekskursija piemērota5.–12. klašu skolēniem.
Atrašanās vietaBrīvības iela 75, Rīga
Kontaktitālrunis – 67270463, e-pasts – pasakumi@dailesteatris.lv, www.dailesteatris.lv
Saturs

Ekskursijas laikā var iepazīt koncertzāli no kultūrvēsturiska un mūsdienu skatpunkta. Iespēja izstaigāt koncertzāli, izbaudīt tās akustiku un ērģeļu skanējumu, apskatīt Lielās zāles skatuvi un skatuvi no prožektoru gaismas skatījuma. Ekskursijas laikā var iepazīt kultūras menedžera, skatuves gaismotāja un arhitekta profesijas.

Ekskursija piemērota5.–12. klašu skolēniem.
Atrašanās vietaRaunas iela 12, Cēsis
Kontaktitālrunis – 64119921, e-pasts – info@cesukoncertzale.lv, www.cesukoncertzale.lv
Saturs

Ekskursijas laikā iespēja uzzināt kino ražošanas vēsturi Rīgas kinostudijā, apskatīt filmēšanas paviljonus, vēsturiskos kostīmus un rekvizītus, kā arī gūt priekšstatu par notikumiem filmēšanas laukumā, uzzināt, kas ir rekvizitors, kā darbojas kostīmu un rekvizītu īre.

Ekskursija piemērota5.–12. klašu skolēniem.
Atrašanās vietaŠmerļa iela 3, Rīga
Kontaktitālrunis – 29114152, e-pasts – office@studio.lv, www.studio.lv
Saturs

Piedzīvojumu parkā dabā izvietoti dažādi uzdevumi, un „Ežu šķūņa” vadībā tiek organizētas saliedēšanās pasākumu programmas skolēnu grupām, uzņēmumu kolektīviem, draugu un ģimeņu kompānijām. Pasākuma norise: grupa tiek sadalīta komandās, kuras secīgi veic dažādus uzdevumus pēc apļa principa. Katrs uzdevums ļauj pārbaudīt cilvēka precizitāti, ātrumu, loģisko domāšanu, izturību, spēju sevi pārvarēt un izaicināt. Atsevišķi uzdevumi ir vērsti uz kopīgu komandas darbu. Noslēgumā notiek apbalvošana. Programmas ilgums ir trīsarpus stundas.

Ekskursija piemērotavisu klašu skolēniem.
Atrašanās vietapie autoceļa P18 (Valmiera – Smiltene), Kauguru pagasts, Beverīnas novads
Kontaktitālrunis – 28685894, www.ezi.lv

ĒDINĀŠANAS PAKLPOJUMI

Saturs

Nodarbības laikā skolnieki tiek iepazīstināti ar pavāra profesiju, darbarīkiem, īpašu uzsvaru liekot uz itāļu virtuvi un pastas veidiem, to gatavošanu un pasniegšanu. Nodarbībā ir iekļauta praktiska darbošanās – kopīgi tiek vārīta pasta un gatavota pesto mērce.

Ekskursija piemērota3.–9. klašu skolēniem.
Atrašanās vieta„Vīnkalnu Pils Māja”, Bruņinieku iela 4, Valmiera
Kontaktitālrunis – 29224599, e-pasts – evija@vinkalniesi.lv
Saturs

Skolēni iepazīst viesmīlības jomas profesijas – pavārs, viesmīlis, bārmenis un citas.

Ekskursija piemērota9.–12. klašu skolēniem un ieteicama nelielai interesentu grupai.
Atrašanās vietaLāčplēša iela 1, Valmiera
Kontaktitālrunis – 64281942, 26336259, e-pasts – ratesvarti@inbox.lv, www.ratesvarti.lv
  
Ekskursija piemērota6.–12. klašu skolēniem. Skolēniem ir iespēja iepazīties ar viesnīcas un restorāna darbu. Dalīties mazākās grupās un darboties praktiski, tādā veidā apgūstot arī jaunas iemaņas.
Atrašanās vietaTērbatas 16a, Valmiera
Kontaktitālruņi – +371 64207301, +371 64207304, e – pasts – info@wolmar.lv, www.wolmar.lv

PĀRTIKAS PRODUKTU RAŽOŠANA

Saturs

Ekskursijā iekļauts stāstījums par karameļu ražošanu, iespēja redzēt, kā top karameles, kā arī praktiska nodarbība, kuras laikā dalībnieki izgatavo savu karameli.

Ekskursija piemērotasākumskolas bērniem, bet pastāv iespēja to pielāgot arī pamatskolas un vidusskolas vecuma skolēniem.
Atrašanās vietaRūpniecības iela 1a, Jelgava
Kontaktitālrunis – 29851426, e-pasts – info@karameludarbnica.lv, www.karameludarbnica.lv
Saturs

Sarunā ar skolēniem „R Chocolate” īpašniece atklāj ražotnes tapšanas ideju un vēsturi. Sniedz informāciju par pārtikas ražošanas uzņēmumā esošajām profesijām (konditors, pavārs, pārtikas tehnologs), to ikdienas darbu un pienākumiem. Skolēniem ir iespēja uzzināt, kādās izglītības iestādēs var mācīties, lai apgūtu šīs profesijas. Praktiskās nodarbības laikā ekskursijas dalībnieki iesaistās šokolādes gatavošanās procesā.

Ekskursija piemērota1.–7. klases skolēniem.
Atrašanās vieta„Zelta Auns”, Beverīnas novads, Trikāta
Kontaktitālrunis –  29393881, e-pasts – info@rchocolate.lv,
Saturs

Iespēja noklausīties uzņēmuma rašanās stāstu un uzzināt, kā radās ideja izveidot uzņēmumu. Ciemojoties uzņēmumā, var redzēt ogu plantācijas. Ja ekskursijas brīdī kādas ogas jau nogatavojušās, var doties tās lasīt. Tāpat var ielūkoties ogu sulu ražošanas procesā, lai uzzinātu, kā ogas tiek pārstrādātas dabīgā sulā. Iekļauta sulu degustācija. 

Ekskursijas laikā var izprast un iepazīt tādas profesijas kā pārtikas tehnologs, agronoms, mehāniķis, lauksaimniecības tehnikas šoferis, laukstrādnieks un citas. Ja ir vēlēšanās redzēt visu ievākšanas un ražošanas procesu kopumā, tad ieteicams ekskursijai pieteikties agrā rudenī.

 

Ekskursija piemērotavisu klašu skolēniem.
Atrašanās vieta„Ogas”, Dārzciems, Gaujienas pagasts, Apes novads
Kontaktitālrunis – 26348942, e-pasts – lauki@ogas.lv, www.veryberry.lv
Saturs

„Ādažu Čipsu” programmas „Uzturklase” ietvaros jautrā un izzinošā veidā iespējams ne tikai ieskatīties kartupeļu pārvērtību ciklā, proti, kā tas no lauka nonāk veikalu plauktos, bet arī piedalīties gardo uzkodu ražošanā un jaunu garšu atklāšanā.

„Uzturklasē” iekļauts:

 • Atraktīvā veidā pasniegtas gudrības par sabalansētu uzturu un tā nozīmi.
 • Iespēja iepazīt našķēšanās priekšnosacījumus.
 • Priekšstatu gūšana par sāļo uzkodu ražošanas procesu.
 • Radošā darbnīca – iespēja radīt čipsus ar savu īpašo garšu.
 • Virtuāla 360 grādu tūre, kuras laikā varēsiet mērot čipsu ceļu no kartupeļu šķirošanas ražotnē līdz pat noliktavas plauktam.
Ekskursija piemērotavisu klašu skolēniem.
Atrašanās vieta Jaunkūlu iela 20, Ādaži, Ādažu novads
Kontaktitālrunis – 28451361, e-pasts – uzturklase@orkla.lv, www.cipsi.lv
Saturs

Viesošanās uzņēmuma veikalā, kurā iekārota vieta produktu degustācijai. Tās laikā iespēja uzzināt interesantus faktus par ķiplokiem – kā audzē un kādus produktus no tiem ražo, ķiploku kulinārās īpašības un nozīme veselībā. Ekskursijā iekļauts stāsts par uzņēmuma izveidi, kas ļauj iepazīt uzņēmējdarbības jomu, ģimenes biznesa iespējas, produktu noformējuma nozīmi, veidus, kā veicināt sadarbību ar citiem Latvijas uzņēmumiem un daudz ko citu.

Ekskursija piemērota

5.–8. klašu skolēniem. Uzņem grupas, kas sastāv no 10 līdz 50 personām.

Atrašanās vieta  Cēsu iela 4, Rauna
Kontaktitālrunis – 22471245, www.latvijaskiploks.lv
Saturs

Skolēni nodarbībā iepazīst uzturzinātnes profesijas – pārtikas tehnologs, uztura speciālists, kā arī praktiski darbojas meistarklasē.

Ekskursija piemērota

1.–3. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta tā ir izbraukuma darbnīca, tāpēc var notikt skolas telpās.
Kontaktitālrunis – 22419335, e-pasts – info@ingomusli.lv, www.ingomusli.lv
Saturs

Mājas saimnieki  piedāvā iespēju iesaistīties rupjmaizes cepšanas procesā, kļūt par pīrāgu gatavošanas meistaru, doties piedzīvojumā uz meža taku,  gatavot saimniecībā audzētu produktu dārzeņu zupu ugunskurā un izbaudīt latvisku garšu mielastu senā klētiņā. Ekskursijas dalībnieki iejūtas saimes ļaužu lomā, palīdz saimniecības darbos, min mīklas, izdzīvo dažādus rituālus, iet rotaļās, piedalās pīrādziņu cepšanā, nobauda cepeškrāsnī ceptu rupjmaizi, mācās atpazīt Latvijas graudaugus.

Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta „Krūmiņi”, Liepas pagasts, Priekuļu novads
Kontaktitālrunis – 26887921, e-pasts – maizesmaja@gmail.com
Saturs

Viesojoties „Siera ražotnē”, ir pieejamas divas ekskursiju programmas:

 

 1. Ekskursija ar degustāciju. Tās laikā ir iespēja apskatīt ražotni, uzzināt uzņēmuma rašanās stāstu, iepazīties ar ražošanas procesu un nobaudīt „Siera ražotnē” tapušos produktus. Ekskursijas laikā rodas priekšstats par ģimenes uzņēmu un uzņēmējdarbības pamatprincipiem.

 

 1. Makaronu darbnīca. Tajā ikviens var izmēģināt mīklas rullēšanu un makaronu sagriešanu ar īpašu iekārtu. Pēc tam makaronus var iesaiņot un ņemt līdzi baudīšanai mājās. Makaronu darbnīcā var uzzināt, kad un kā radās makaroni, iepazīties ar ražotnes produktiem un tos nogaršot.

 

Ekskursija piemērota

5.–8. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaParka iela 4a, Rauna, Raunas pagasts
Kontaktitālrunis – 22014583
Saturs

Skolēni tiek iepazīstināti ar ražošanas procesu un uzzina, kā no Valmiermuižas dzīļu ūdens, pilnmutīga iesala, dižciltīgiem apiņiem un dabīga rauga top glauns alus un citi plaša sortimenta bezalkoholiskie dzērieni, kurus, iepriekš vienojoties, ir iespējams arī prezentācijā iepazīt tuvāk un nobaudīt. Ir iespējams pieteikt arī pusdienas, izjādes ar zirgiem, kā arī noorganizēt citas izdarības.

Ekskursija piemērota

4.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaDzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Burtnieku novads
Kontaktitālrunis – 20264269, e-pasts – info@valmiermuiza.lv, www.valmiermuiza.lv

KOSMĒTIKAS RAŽOŠANA

Saturs

Uzņēmuma ražošanas telpu apmeklējums, iepazīšanās ar ražošanas procesu no formulu izstrādes līdz kosmētikas pildīšanai pudelītēs, kad tās visbeidzot apzīmogo trīs īpašākie vārdi pasaulē – MADE IN LATVIA.

Programma:

 • Iepazīšanās ar laboratorijas un ražotnes darbu.
 • Īpašas aktivitātes ar jaukām balvām.
 • Produktu testēšana un lielā iepirkšanās „MÁDARA” ražotnes veikalā.
Ekskursija piemērota

8.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaZeltiņu iela 131, Mārupe
Kontaktitālrunis – 66154800, e-pasts – ekskursijas@madaracosmetics.com, www.madaracosmetics.lv
Saturs

Viesošanās uzņēmumā un tā laboratorijā, iepazīstoties ar ražošanas procesu un radītajiem produktiem. Uzņēmums ražo profesionālus nagu kopšanas un dekoratīvās kosmētikas līdzekļus savā laboratorijā, kurā ķīmiķi strādā pie jaunu produktu līniju izstrādes. Katram produktam tiek izstrādāts īpašs dizains.

Ekskursija piemērota

8.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaKurzemes prospekts 3K, Rīga
Kontaktitālrunis – 67788022, e-pasts – info@kineticsbeauty.com, www.kineticsbeauty.com

FINANŠU NOZARE

Saturs

Skolēni tiek iepazīstināti ar ekonomikas un finanšu jomas profesijām, īpaši ar bankās strādājošajiem speciālistiem, kā arī uzzina par bankas darbību, struktūru un galvenajiem darba virzieniem.

Ekskursija piemērota

11.–12. klašu skolēniem un ieteicama nelielai interesentu grupai.

Atrašanās vietaRīgas iela 40, Valmiera
Kontaktitālrunis – 26668777
Saturs

Finanšu laboratorijas apmeklējums ir interaktīva ārpusskolas finanšu izglītības aktivitāte, kas papildina mācību procesu un sniedz iespēju gan iegūt jaunas zināšanas, gan praktiski nostiprināt jau esošās. Finanšu laboratorijas pamatā ir spēle ar izlaušanās istabas (escape room) elementiem, kurā skolēniem ir jāatbild uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem, lai atklātu kodu, kas atslēdz seifu. Atminamā koda daļas apslēptas piecās tematiskās bāzes stacijās:

 • 21. gadsimta prasmes.
 • Budžeta plānošana.
 • Atbildīga aizņemšanās.
 • Personības drošība interneta vidē.
 • Attīstība.

Ekskursijas laikā plānota saruna par naudu, finanšu plānošanu ģimenē, iestādē, valstī, iespēja iepazīt bankas darbu kopumā un bankas darbinieku profesijas.

Finanšu laboratorija ir „Swedbank” sociālā iniciatīva 4.–12. klašu skolēnu finanšu pratības veicināšanai un pilnveidošanai, mudinot pieņemt pārdomātus lēmumus, rīkojoties ar savām finansēm.

Ekskursija piemērota

trim klašu grupām:

* 4.–6. klašu skolēniem.

* 7.–9. klašu skolēniem.

* 10.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta„Swedbank” centrālā ēka, Balasta dambis 15, Rīga
Kontaktie-pasts – dziveigatavs@swedbank.lv, www.dziveigatavs.lv
Saturs

Zināšanu centrs „Naudas pasaule” ir bāzes elements Latvijas Bankas ekonomikas izglītošanas programmā. Tādējādi tiek veicināta sabiedrības izpratne par ekonomikas un finanšu jautājumiem, kas saistīti ar naudas apriti un lomu ekonomikā. Centrs ir nozīmīgs atbalsts ekonomikas un citu sociālo zinību apguvē Latvijas pamatskolēniem un vidusskolēniem.

Ekspozīcija veidota saskaņā ar principu „Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!”, un izstāde ir interaktīva – informatīvos stendus papildina multivides prezentācijas, īsfilmas, datorspēles un dažādi pārsteigumi.

Ekskursija piemērota

visām vecuma grupām.

Atrašanās vietaKrišjāņa Valdemāra iela 2A, Rīga
Kontaktitālrunis – 67022297, e-pasts – naudaspasaule@bank.lv

INFORMĀCIJAS UN KOMUNIKĀCIJAS TEHNOLOĢIJAS NOZARE

Saturs

Iepazīstas ar darba vidi, uzņēmuma politiku, vērtībām. Uzzin par uzņēmuma darbības virzieniem, darba organizāciju.

Ekskursija piemērota

interesentu grupām līdz 20 personām

Atrašanās vietaL.Paegles 47, Valmiera
Kontaktitālrunis –  26388362, e-pasts: zane.abelite@wunder.io

KOPRADES TELPAS UN RADOŠĀS DARBNĪCAS

Saturs

Meistarklase sastāv no lekcijas un praktiskas darbnīcas. Skolēni tiek iepazīstināti ar radošās industrijas pārstāvja – smilšu kino mākslinieka – profesiju, uzzina, kā top mākslas performances, smilšu animācijas, kā veidot smilšu kino priekšnesumus, lai skatītājiem sniegtu emocionālu baudījumu. Skolēni iepazīstas ar tehnisko nodrošinājumu, kāds nepieciešams, lai veidotu priekšnesumu, iedziļinās radošajā procesā, paši mēģina veidot savu performanci, praktiski izmēģina zīmēt smiltīs dažādus tēlus un objektus.

Ekskursija piemērota

2.–6. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaOjāra Vācieša iela 47-13, Rīga
Kontaktitālrunis – 26473232, e-pasts – info@smilsukino.lv
Saturs

Iespēja apskatīt laboratorijas darbību, 3D printerus, to radītos modeļus, robotus, lāzerus un citas aizraujošas lietas, lai kopā atklātu, cik mūsdienīga un interesanta var būt zinātne.

Ekskursija piemērota

pamatskolas un vidusskolas skolēniem.

Atrašanās vietaRTU Arhitektūras fakultāte, Ķīpsalas iela 6, Rīga
Kontaktie-pasts – rtudf.rtu.lv, www.rtu.lv/lv/zinatne/dizaina-fabrika
Saturs

Koprades darbnīcā ir pieejama ekskursija, aprīkojuma, iekārtu, instrumentu apskate, kā arī tehnikas darbības paraugdemonstrējumi. Darbnīcā var veikt 3D skenēšanu, drukāt ar 3D printeriem, izmantot sietspiedi, griezt ar lāzergriezēju, frēzēt, šūt, līmēt, lodēt, fotografēt, strādāt ar grafiskā dizaina un rasēšanas programmām un daudz ko citu.

Pēc apskates var piedalīties praktiskajā nodarbībā vai atsevišķi pieteikt un piedalīties radošajā darbnīcā profesionāla meistara vadībā.

Ekskursija piemērota

trim klašu grupām:

* 1.–4. klašu skolēniem.

* 5.–7. klašu skolēniem.

* 8.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaPurva iela 12, Valmiera
Kontaktitālrunis – 26416174, e-pasts – dare@valmiera.lv, Facebook@DARE.VKD
Saturs

Interaktīvi izglītojošā veidā skolēni iepazīst radošās profesijas animācijā un piedalās radošajā darbnīcā, veidojot paši savu animācijas filmiņu.

Ekskursija piemērota

4.–6. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaElizabetes iela 14, Rīga
Kontaktitālrunis – 29354502, e-pasts – multenkulten@gmail.com
Saturs

Aktivitātes var norisināties arī izbraukumā, turklāt jebkurā vietā Latvijā. Dodoties ekskursijā, skolēniem ir iespēja vērot interaktīvās ekspozīcijas, darboties ar interaktīviem eksponātiem, piedalīties tehniski radošās darbnīcās.

Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vietaVentspils Augsto tehnoloģiju parks 5, Ventspils
Kontaktitālruņi – 20223066, 26629899, e-pasts – egita.zelve@aspired.lv, www.aspired.lv

VALSTS PĀRVALDE

Saturs

Iespēja iepazīt Latvijas parlamenta darbu, kā arī Saeimas nama arhitektūru un vēsturi.  

Ekskursijas laikā skolēni uzzina, kāds ir politiķa darbs, tiekas ar kādu no Saeimas deputātiem un interaktīvā veidā noskaidro, kā likumdošana ietekmē viņu dzīvi un kā katrs Latvijas pilsonis var ietekmēt Saeimas darbu. 

Ekskursija piemērota

9.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaJēkaba iela 11, Rīga
Kontaktie-pasti – info@saeima.lv, ekskursijas@saeima.lv
Saturs

Skolēni tiek iepazīstināti ar profesijām policijā, policijas darba galvenajiem uzdevumiem, tiesībām un prasībām Valsts policijas darbiniekam. Iespējams pieteikt arī tikšanos skolā.

Ekskursija piemērota

7.–9. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaGarā iela 4, Valmiera, LV-4201
Kontaktitālrunis – 64201318, 29162071, www.vp.gov.lv

AMATNIEKI

Saturs

Ekskursijas laikā Mucu muzejā tiek secīgi parādīts mucu izgatavošanas process, senie mucinieku instrumenti. Skolēniem ir iespēja gūt ieskatu, cik dažāds pielietojums var būt vienam materiālam – kokam –, kā arī pašiem izmēģināt senos darbarīkus un uzdot visus neskaidros jautājumus par mucām, to kopšanu, lietošanu un uzglabāšanu.

Ekskursija piemērota

1.–4. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaVaidavas pagasts, Kocēnu novads
Kontakti

tālrunis – 29268692, e-pasts – e-janis@muca.lv, www.muca.lv

 

Saturs

Iespēja iepazīties ar keramiķa profesiju un keramikas izstrādājumu tapšanu, kā arī piedalīties aktivitātēs un iegādāties suvenīrus.

Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta„Cepļi”, Skultes pagasts, Limbažu novads
Kontakti

tālrunis – 29234867, e-pasts – cepli@cepli.lv, www.cepli.lv

Saturs

Ražotnes apskate un ražošanas procesa iepazīšana, uzzinot kā top porcelāna trauki. Ekskursijas laikā tās vadītājs pastāsta par ražotnes vēsturisko attīstību un veidošanos. Pastāv iespēja uzzināt par mākslinieka-dizainera darbu porcelāna fabrikā, kā arī piedalīties porcelāna apgleznošanas un figūriņu izgatavošanas praktiskajā darbnīcā.

Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta„Piensaimnieki”, Inešu pagasts, Vecpiebalgas novads
Kontakti

www.porcelanadarbnica.lv

IZGLĪTĪBA

Saturs

Skolēni tiek iepazīstināti ar Valmieras tehnikuma vidi un mācību programmām. Norisinās interaktīva iepazīšanās ar konkrētu profesiju, ko var apgūt skolā. Tiek apmeklētas mācību klases un laboratorijas.

Ekskursija piemērota

8.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaVadu iela 3, Valmiera
Kontakti

www.valmierastehnikums.lv

Saturs

Studenti – ViA vēstnieki iepazīstina ar Augstskolas studiju programmām un dalās personīgajā pieredzē, studējot augstskolā.
Pēc tam skolnieki aicināti izzināt augstskolas abas ēkas, laboratorijas u.c.!

Ekskursija piemērota

10.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaCēsu iela 4, Tērbatas iela 10,  Valmiera
Kontakti

tālrunis  28698121, e-pasts: elina.sokolova@va.lv,  https://va.lv/lv/toposajiem-studentiem/iepazisti-via/ekskursijas-augstskola.

Saturs

RTU Bērnu un jauniešu universitāte piedāvā izglītojošu nodarbību ciklu, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās.

RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir dalībniece tīklojumā EUCU.net, kas apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universitātēm Eiropā un citviet pasaulē.

Ekskursija piemērota

2.–9. klases skolēniem un tiek organizētas trīs vecuma grupās:

*2.–3. klašu skolēni.

*4.–6. klašu skolēni.

*7.–9. klašu skolēni.

Atrašanās vietanodarbības notiek RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā un citās fakultāšu ēkās
Kontakti

 tālruņi – 28768514, 67089023, www.rtu.lv/lv/bju

Saturs

Skolēniem ir iespēja pirms nākotnes profesijas izvēles iepazīties ar tehnikas un tehnoloģiju jomas profesijām, studiju ikdienu un nākotnes perspektīvām, kļūt par studenta ēnu un noskaidrot atbildes uz saviem jautājumiem.

Ekskursija ietver sevī viesošanos divās dažādās fakultātēs, iepazīstot studiju vidi un studentu pilsētiņu. Vienas ekskursijas laikā var apskatīt divas fakultātes.

 • Arhitektūras fakultāte.
 • Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte.
 • Elektronikas un telekomunikācijas fakultāte.
 • Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte.
 • Inženierekonomikas un vadības fakultāte.
 • Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte.

Iespējams apmeklēt arī Laboratoriju māju. Ēkā atrodas divu fakultāšu – Enerģētikas un elektrotehnikas un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas – laboratorijas.

Ekskursija piemērota

7.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta 
Kontakti

tālrunis – 67089891, e-pasts – artis.mihailovs@rtu.lv, www.rtu.lv

Saturs

Ekskursijas laikā ir iespēja apmeklēt dažādas laboratorijas, kas izvietotas ēkas astoņos stāvos.

Ekskursija piemērota

7.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta Jelgavas iela 1, Rīga
Kontakti

tālrunis – 67033914, e-pasts – info.dac@lu.lv, www.akademiskaiscentrs.lu.lv

Saturs

Ekskursija „Zinoo centrā” Cēsīs ar eksponātu apskati un Kosmosa istabas apmeklējumu.

 • Grupu nodarbības, kas ir atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai.
 • Karjeras izglītības nodarbības skolās.
Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem, izvēloties vecumam piemērotu programmu.

Atrašanās vieta

Poruka iela 8, Cēsis

Kontakti

tālrunis – 25400228, www.zinoo.lv/centri/cesis

VESELĪBAS APRŪPE

Saturs

Skolēni tiek iepazīstināti ar slimnīcas un poliklīnikas ikdienas darba organizāciju un profesijām medicīnas jomā. Ir iespēja uzdot jautājumus profesionāļiem.

Ekskursija piemērota

 9.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta

Jumaras iela 195, Valmiera

Kontakti

www.vidzemesslimnica.lv

Saturs

Skolēni, kurus interesē medicīnas joma, tiek iepazīstināti ar neatliekamās medicīnas darbinieku ikdienu – misiju glābt un saglabāt cilvēku dzīvības. Ir iespēja aplūkot neatliekamās medicīniskās palīdzības autotransporta ekipējumu, kā arī praktiski iejusties gan cietušā, gan mediķa lomā, mēģinot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību manekenam.

Ekskursija piemērota

9.–12. klašu skolēniem. Ieteicama nelielai interesentu grupai.

Atrašanās vieta

Rīgas iela 47, Valmiera

Kontakti

tālrunis – 67337200, www.nmpd.gov.lv

Saturs

Skolēni iepazīst farmācijas jomas profesijas un darba specifiku. Pārbauda sevi, veicot praktiskus uzdevumus.

Ekskursija piemērota

9.–12. klašu skolēniem. Ieteicama nelielai interesentu grupai.

Atrašanās vieta

Stacijas iela 11, Valmiera

Kontaktitālrunis – 64222426, www.manaaptieka.lv/aptieka/pargaujas-aptieka

CITI PAKALPOJUMI

Saturs

Uzņēmuma darbības principi.

 • „ZAAO” atkritumu savākšanas sistēma.
 • Atkritumu apsaimniekošanā iesaistīto institūciju atbildība.
 • Šķirošanas iespējas iedzīvotājiem „ZAAO” darbības reģionā.
Ekskursija piemērota

 8.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta

 Rīgas iela 32, Valmiera

Kontaktie-pasts – zaao@zaao.lv, www.zaao.lv
Saturs

Dabas zinātņu un tehnoloģiju parks „Urda” aicina mācīties vidē, par vidi un videi, piedāvājot licencētas izglītības programmas, izpētes braucienu pa reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru „Daibe”.

Apskatot poligonu, uzzināsiet:

 • Kas ir mūsdienīgs cieto sadzīves atkritumu noglabāšanas poligons.
 • Kā poligonā noglabā cietos sadzīves atkritumus.
 • Kāds izskatās šķirotu atkritumu savākšanas laukums.
 • Kā darbojas otrreizēji pārstrādājamo materiālu šķirošanas līnija.
 • Kā pāršķiro atsevišķi savāktos atkritumus, kāpēc jāveic pāršķirošana un kā tos sagatavo tālākai transportēšanai uz pārstrādes uzņēmumiem.
 •  Kas ir infiltrāts un kāds izskatās infiltrāta savākšanas baseins.
Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta

 „Stūri”, Daibe, Stalbes pagasts, Pārgaujas novads

Kontaktitālruņi – 28759351, 25459399, e-pasts – izglitiba@zaao.lv, www.urda.lv
Saturs

Ekskursijas laikā ir iespēja iepazīties ar lidostas vēsturi, tās attīstību, aviosabiedrībām, maršrutiem un citu ar lidojumiem saistītu informāciju.

Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta

 Lidosta „Rīga” 10/1, Mārupes novads

Kontaktitālrunis – 67207999, e-pasts – wtr@riga-airport.com, www.riga-airport.com
Saturs

Ekskursijas laikā var uzzināt ne tikai to, kā top televīzijas sižeti, raidījumi un ko ikdienā dara žurnālisti, operatori un citi televīzijas darbinieki, bet arī pašam iejusties ziņu diktora, žurnālista vai operatora lomā. No scenārija līdz ēteram – uzzini, kas slēpjas televīzijas aizkulisēs!

Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem, bet vienlaicīgi iespējams uzņemt ne vairāk par 15 personām.

Atrašanās vieta

Purva iela 12a, Valmiera

Kontaktitālrunis – 29444208, e-pasts – andris@rtv.lv, www.retv.lv
Saturs

Lieliska vieta, kur uzzināt par Kalifornijas slieku audzēšanu, apskatīt ražotni, iepazīt netradicionālās lauksaimniecības jomas. Par lielu pārsteigumu var kļūt konfekte ar slieku, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un ko katrs var nogaršot.

Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta

 „Kamenes”, Mālpils novads

Kontaktitālrunis – 29375776, e-pasti – laizens.pulrurs@slieka.lv, info@slieka.lv, www.slieka.lv
Saturs
 • Ekskursija pa depo un griezuļa demonstrācija.
 • Dzelzceļa vēsture.
 • Iespēja gūt priekšstatu par dzelzceļnieka profesiju.
 • Vizināšanās ar rokas drezīnu.
 • Atpūtas brauciens ar regulārā reisa vilcienu (kustības saraksts un biļešu cenas šeit: www.banitis.lv).
 • Piedzīvojuma spēle brauciena laikā – „laupītāji” nolaupa ekskursijas dalībniekus un aizved uz mežu, mežā norisinās dažādas jautrības, tiek pasniegta arī laupītāju putra.
Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta

Viestura iela 16G, Gulbene

Kontaktitālruņi – 64473037, 20228884, e-pasts – info@banitis.lv, www.banitis.lv
Saturs

Iespēja uzzināt visu par Eiropas Savienību, iepazīties ar ES darbu Latvijā, kā arī gūt priekšstatu, kā tiek īstenoti ES fondu finansētie projekti. Tāpat var piedalīties interaktīvās un izzinošās aktivitātēs. 

Ekskursija piemērota

 9.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta

Aspazijas bulvāris 28, 1. stāvs, Rīga

Kontaktitālruņi  – 67085445, e-pasts – esmaja@esmaja.lv, www.esmaja.lv
Saturs

Iepazīšanās ar bibliotēkas ēku, tās lasītavām un pakalpojumiem. Ekskursijas laikā iespēja uzzināt par kultūras mantojuma vērtībām, paplašināt skolēnu redzesloku par dažādām profesijām, iespējām iegūt informāciju un kultūras dzīves notikumiem. Piedāvājumā ir orientēšanās spēle „Kultūras kanons”, kas tapa par godu Latvijas simtgadei.

Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta

Mūkusalas iela 3, Rīga

Kontaktitālruņi – 22022920, e-pasts – ekskursijas@lnb.lv, www.kulturaskanons.lv/orientesanas-spele-gaismas-pili
Saturs

Patstāvīgās ekspozīcijas, eksponātu un iekārtu apskate. 

 • Darbnīcas.
 • Planetārijs.
 • Zinātnes teātris.
 • Izstādes.
Ekskursija piemērota

visu klašu skolēniem.

Atrašanās vieta 
Kontakti

tālruņi – +372 57456789, +372 57494878, e-pasts – ahhaa@ahhaa.ee, www.ahhaa.ee/lv

Saturs

Latvijas Valsts ceļi piedāvā Latvijas vispārizglītojošo skolu skolēniem doties bezmaksas ekskursijā uz Ceļu laboratoriju, kur var vērot, kā ar dažādām iekārtām tiek pārbaudīti ceļu būves materiāli: smilts, šķembas, grants, bitumens un citi. Ja skola nodrošina transportu skolēniem, ir iespēja arī kopīgi ar laboratorijas speciālistiem doties uz kādu no autoceļu objektiem ārpus Rīgas, lai izmērītu ceļa līdzenumu, raupjumu, nestspēju. Skolēni iepazīst ceļu būves un dabaszinātņu jomas profesijas.

Ekskursija piemērota

7.–11. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta Mazā Rencēnu iela 3, Rīga
Kontakti

tālrunis – 67809264

Saturs

Galvenā muzeja ekspozīcija izvietota Šlokenbekas muižas dzīvojamajās ēkas astoņās zālēs. Tajās apmeklētāji var uzzināt par Latvijas ceļu un tiltu vēsturi, būvniecību un uzturēšanu, kā arī dažādām pārvaldes struktūrām. Arī citās muižas ēkās ir apskatāmas dažādas ceļu vēstures liecības – ceļu būves mehānismi, satiksmes un ūdens ceļu kartes, zirgu iejūgu un ratu kolekcija, kā arī plaša brīvdabas ekspozīcija.

Ekskursija piemērota

7.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vieta Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Engures novads
Kontakti

tālrunis – 63182354, e-pasts – muzejs@lvceli.lv

Saturs

Skolēniem iespēja iepazīt Ādažu militāro poligonu, iegūt plašāku priekšstatu par militārās jomas profesijām un karjeras iespējām.

Ekskursija piemērota

9.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaGaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads
Kontakti

tālrunis – 26639458, e-pasts – 3rnc.pac_dez@mil.lv, www.adazi.lv/novads/poligons

Saturs

Jauniešiem tiek piedāvāta interaktīvi izglītojoša saruna ar „Valmieras stikla šķiedras” personāla atlases speciālisti, tikšanās laikā jaunieši iepazīstas ar uzņēmuma darbību, tās struktūrvienībām un ražošanas nodaļām, ražotās produkcijas sortimentu un pielietojumu. Tiek sniegta informācija, kā darbinieki tiek apmācīti, kādi profesionāļi un ar kādām zināšanām ir nepieciešami uzņēmumam.

Noklausoties piemērus no reālās dzīves, skolēniem ir iespēja uzzināt arī to, kā notiek darba intervija, kādi ir galvenie principi tās veiksmīgai norisei. Tāpat var atkārtot CV veidošanas nosacījumus un iegūt informāciju par darba iespējām un profesijām uzņēmumā.

Ekskursija piemērota

8.–12. klašu skolēniem.

Atrašanās vietaCempu iela 13, Valmiera
Kontakti

tālrunis – 67803366, www.valmiera-glass.com

Saturs
 • Programmas ir sastādītas tieši skolēniem, tās ir izzinošas un atraktīvas!
 • Katra ekskursija norisinās rēķinoties ar skolēnu vecumu grupu.
 • OK skola sekmīgi sadarbojas ar vadošajām Baltijas jūras prāmju kompānijām.
 • Ir izveidota pieredzējušu gidu un šoferu komanda.
Atrašanās vietaCempu iela 13, Valmiera
Kontakti

tālrunis – 29375568, 67282500, https://okskola.lv/lv

Saturs

Elektrum Energoefektivitātes centrs aicina 5.–12. klašu skolēnu grupas (no 10 līdz 30 cilvēkiem) doties energoefektivitātes ceļojumā, lai iepazītu un izprastu efektīvu energoresursu izmantošanu un ieguvumus, ko tā sniedz ģimenes un pasaules mērogā.

Kontakti
Saturs

Nodibinājuma „Iespējamā misija” skolu programma „Dzīvei gatavs”, kurā vienuviet ir pieejama informācija par programmā iesaistīto uzņēmumu piedāvātajām ekskursijām un vieslekcijām skolās. 

Vieslekciju plāni ir izstrādāti kopā ar “Iespējamās misijas” skolotājiem. Tajās jaunieši attīstīs 21. gadsimtam svarīgas prasmes un to pielietojumu plašākā kontekstā.

Stundās vieslektori ar skolēniem dalās prasmēs un zināšanās, tās netiek izmantotas komerciālu mērķu sasniegšanai un pakalpojumu/produktu reklamēšanai. Vieslekcijas pieejamas bez maksas. Valsts izglītības un satura centrs konsultē vieslekciju plānu izstrādē.

Kontakti

tālrunis – 20252324, dziveigatavs@iespejamamisija.lv